گعده‌ طلبگی

گعده‌ای مجازی برای یادگرفتن...نه گذراندن وقت

گعده‌ طلبگی

گعده‌ای مجازی برای یادگرفتن...نه گذراندن وقت

گعده‌ طلبگی

باید با عزم راسخ در راه صحیح پیشرفت مادی و معنوی کشور حرکت کنیم؛ آن‌وقت همه خواهیم دید که دشمن به‌دنبال ما می‌دود نه ما به‌دنبال دشمن.

حضرت امام خامنه ای ارواحنا فداه

*******

کسی که به‌عنوان دفاع از اهل‌بیت(ع) می‌رود در واقع دارد از جامعه و شهرهای خود دفاع می‌کند؛ این دفاع از ایران است.

آنها داعش را برای شکست جمهوری اسلامی ساختند؛ عراق و شام مقدمه بود تا ایران را زمین‌گیر کنند اما قدرت جمهوری اسلامی آنها را در همان‌جا زمین‌گیر کرد

حضرت امام خامنه ای ارواحنا فداه

*********

این خجلت و شرمندگی نظام از بیکاری جوان، از خجلت خود آن جوان در داخل خانه بیشتر است.
حضرت امام خامنه ای روحی فداه
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اینجا فقط برای طلاب نیست؛ مطالبی بسیار هست که برای عموم است.

طلاب ؛ یاران حضرت بقیة الله اعظم ارواحنا فداه

چگونه بهتر طلبگی کنیم برای امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف

نکاتی ارزنده و کاربردی ذیل بحث طلبگی برای یاران حضرت

آخرین نظرات

۱۰ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

۳۱
ارديبهشت

انتخابات به پایان رسید شخصی برگزیده مردم شد و دیگر وقت آن دست که اختلافات را کنار بگذاریم و دست به کار شویم و متحدانه و یک دل به فکر مردم این مملکت و معیشت آن ها باشیم .

  اینان که تنها با این امید به پای صندوق های رای آمدند که مشکلات شان حل شود .....


لذا خواهشمندم از تمامی طرفداران از هر حذب دیگر وقت گذر از این حذب بازی ها می‌باشد....

                 دست به کار شوید و به هم کمک کنید.


بعد از انتخابات این انتظار از یک شخص انقلابی میرود که:

اگر پیروز است به طرف دیگر اش مراجعه کند بگوید چه برنامه هایی داشتی که به میدان آمدی بیا به کمک هم دیگر برنامه های خوب را اجرا کنیم .....

و از کسی که رای نیاورد توقع می رود که برنامه هایش را در اختیار طرف مقابل بگذارد و بگوید حتی خود بنده حاضر هستم که تحت الامر شما کمک کنم...

                                    اینگونه برخورد می‌کنند انقلابی های واقعی، و انقلابی نما ها هم آن برخورد غیر عقلانی را دارند...


و این که ما در زمان انتخابات برای شخصی می گفتیم نه آن که به آن شخص تعمد داشته باشیم، نه هرگز‌؛

                         دغدغه معیشت مردم را داشتیم ....

و می گفتیم که این شخص است که از نظر ما می تواند مشکلات مردم را حل کند،

اما حال که کسی دیگر منتخب مردم شده ما وظیفه داریم متحدانه به معیشت و وضع مردم برسیم و به کمک یکدیگر بشتابیم حتی با نقد های که می شود نوعی کمک است به مسئولان  ....

از خدا خواسته هستیم که وضع مردم درست شود نه آن که دعا دعا کنیم کار را خراب کند .تنها توصیه حضرت آقا به مردم بعد از انتخابات جای تأمل دارد :


به مردم عزیز، عرض میکنم خدای را بر موفقیت در برگزاری انتخابات شکر گزارید و پس از التهابِ روزها و هفته‌های پیش از انتخابات، اکنون به اتحاد و اتفاق عمومی بیاندیشید که بی‌شک یک عامل مهم استحکام و اقتدار ملی است. همه در زیر سایه‌ی نظام جمهوری اسلامی و فرزندان این میهنِ سرافرازید، بکوشید تا سهم خود از وظیفه‌ی پیشبرد کشور به سمت هدفهای بزرگ را بشناسید و دنبال کنید. برآمدن همه‌ی آرزوهای ملی در گرو چنین اندیشیدن و چنین عمل کردن است.

۳۱
ارديبهشت

به هر حال انتخابات پایان یافت، ولی پرچم توجه به #معیشت مردم و محرومان برفراز ماند. 

برای ما فرقی نمی‌کند چه کسانی در مسند باشند، اگرچه دوست داشتیم کسی که بیشتر به او اعتماد پیدا کرده‌ایم موفق گردد. اما هم‌اکنون هنگام همدلی و همکاری است؛ هر کس در هر کجا هست باید با همکاری با #دولت و یا به صورت مستقل برای رفع محرومیت و آبادی ایران عزیز تلاش کند.

 نیروهای انقلاب با همان قدرتی که از وضع موجود انتقاد می‌کردند، حاضرند به همکاری با دولت برای رفع مشکلات اقدام نمایند. 

همچنین باید بدانیم کار نیروهای دلسوز در #روشنگری تمام نشده است و وارد مرحلۀ تازه‌ای از مبارزه با غرب‌گرایی که ریشۀ تمام مشکلات جامعۀ ماست شده‌ایم.

#در_آینده، از #مرحلۀ تازه‌ای که پیش‌رو داریم و بایدها و نبایدهای آن بیشتر با هم سخن خواهیم گفت.

امید است بتوانیم در آینده کاستی‌های خود در تبیین معارف اصیل انقلاب را برطرف کنیم و به حدی از #روشنگری در جامعه برسیم که مبارزات انتخاباتی صحنۀ تهمت‌ها و تخریب‌های ناروا نگردد و سیاست‌های #غرب_گرایانه جایی در مدیریت کشور پیدا نکند.

بی‌تردید اجر تمام خدمتگزاران در روشنگری در فضای این انتخابات محفوظ است. شما مجاهدان عرصۀ #جهاد_کبیر، بذر حقیقت را در دل‌ها کاشتید و یقین بدانید در آیندۀ نزدیک جوانه‌ها خواهد زد و آثار بابرکت مجاهدت‌های سیاسی و فرهنگی شما خود را نشان خواهد داد. 

یقیناً اگر کسی کارش را با تخریب ناروا به پیش برده باشد، به نتیجه‌ای که می‌خواهد نمی‌رسد و صد البته بسیار عقب‌تر از آنچه تصور می‌کند خواهد افتاد.


علیرضا پناهیان- 30 اردیبهشت 96


 

۳۱
ارديبهشت


🍃 پیام #امام_خمینی درپی شکست عملیات بدر:

🔸 چون گزارش دادند که بعضی ها ناراحت هستند میخواستم این مسئله را بگویم که این جای #نگرانی نیست. البته من برای شهدا و شما دعا میکنم ولی باید همه بدانیم که ما تابع #اراده_خدا هستیم، ما از ائمه که بالاتر نیستیم.

آن‌ها هم در ظاهر بعضی از وقت‌ها موفق نبودند.... ما که نسبت به مقام اینها چیزی نیستیم. عمده مشیت خداوند است که هرچه بخواهد همان خوب است و چون عسل شیرین. هم باید با آغوش باز پذیرای آنچه او میخواهد باشیم. از هیچ چیز نگران نباشید. محکم باشید و از هم اکنون به فکر #عملیات_بعد باشید، و مطمئن باشید که پیروزید. امروز هم #پیروز هستید. اگر کار #برای_خدا باشد که #شکست ندارد...

دوستان کنار نکشید تازه آغاز راه است...


۲۱
ارديبهشت

چرا باید رأی بدهیم؟

هم حق و هم تکلیف:

انتخابات، مظهر حضور مردم است. 

انتخابات، هم حقّ مردم و هم وظیفه‌‏ى آن‏هاست. 

حقّ مردم است؛ براى اینکه بیایند و مدیر اجرایى کشور را انتخاب کنند. تکلیف‏ مردم است؛ چون با حضور شما، نظام تقویت پیدا مى‏کند؛ اسلام عزیز مى‏شود؛ حاکمیت اسلام در دنیا سرافراز مى‏گردد و توطئه‏ى دشمن- که اسلام را به جدایى از آراء مردم متّهم مى‏کند- باطل مى‏شود. 

حضور شما مى‏تواند دفاع از اسلام و کشور و انقلاب محسوب شود.

بنابراین نمی توان ملتزم شد که در جامعه همه دارای حقوق باشند؛ اما افراد حاضر در آن ملزم به رعایت حقوق یکدیگر نباشند. 

اثبات هرگونه حقی برای فرد در جامعه برای دیگران تکلیفی ایجاد می کند.


بر همین مبنا ضمن تأکید بر حق افراد برای شرکت در انتخابات باید گفت که اگرچه رأی دادن برای تک تک افراد بعنوان حقی شمرده می شود، اما با در نظر گرفتن جایگاه افراد در یک نظام اسلامی، حضور در انتخابات به لحاظ ارتباط این حق با حقوق دیگران و نیز از جهت حفظ نظام اسلامی از خطرات و تهدیدات، در عین یک تکلیف و وظیفه نیز قلمداد می شود.

۲۰
ارديبهشت

چرا باید رأی بدهیم؟

امراء مصلحین جامعه:

دو گروه نقش زیادی در تعیین سرنوشت یک جامعه ایفاء می کنند: «علما، دانشمندان و نخبگان»، «امراء، کارگزاران و سیاستمداران». دو گروهی که به تعبیر نبی مکرم اسلام (ص)، اصلاح آنان ملازم با اصلاح جامعه است و فساد آنان نیز:

✳️«صِنفانِ‏ مِن‏ اُمَّتِى إذا صَلَحا صَلَحَ اُمَّتِى وَ إذا فَسَدا فَسَدَ اُمَّتِى؛ قِیلَ یا رَسولَ الله: وَ مَن هُما؟ قال: الفُقَهاء و الأُمَراء؛ از امت من دو دسته‏اند که اگر صالح شدند امت من صالحند و اگر فاسد شدند امت من فاسد گردند؛ گفته شد: این دو چه کسانی هستند؟ فرمود: «علماء» و «کارگزاران».»  

بنابراین، بدون شک مسئولین اجرایی یک جامعه، می توانند یکی از مصادیق مصلحان اجتماعی باشند که سیاست ها و برنامه ریزیهایشان نقش زیادی در اصلاح مردم جامعه دارد.


حال چگونه می شود از کنار انتخاب مصلحان اجتماعی که بسیاری از شئون ما و فرزندانمان را تأثیر گذارند عبور کرد؟  

۲۰
ارديبهشت

چرا باید رأی بدهیم؟

پیامی مهم برای ملت های دنیا:

اولاًدولت های مستکبر و زورگو خودشان را جمع می کنند،

 به خودشان اجازه نخواهند داد که با هر ادبیاتی با ایران سخن بگویند، به راحتی نخواهند توانست برای تحریم اجماع جهانی ایجاد کنند، اجماعی که همواره یکی از دلایلشان نبود حقوق بشر در ایران است، 

اما مشارکت حداکثری و حمایت مردم این دلیلشان را بی اثر خواهد کرد، در حالی که بدترین تحریم بعداز فتنه 88 اعمال شد و توانستن اجماع جهانی ایجاد کنند، به قول خودشان برای نجات ملت ایران.

ضمناً ملت های آزاده با احترام و عزت از ایران یاد خواهند کرد. 

و امیدوارانه به مبارزه شان علیه ظلم را محکمتر از قبل ادامه خواهند داد، با قوت قلب بسیار، مردمی که لحظه به لحظه اخبار ایران را پیگیری می کنند.

۱۹
ارديبهشت

چرا باید رأی بدهیم؟

نا امید کردن دشمن:

نا امید کردن از تهاجم فرهنگی نا امید کردن از تحریم ناامید کردن از تهدید. 

آخرین سلاح دشمن برای ضربه زدن همین اقتصاد است برای جدا کردن ملت از نظام، و تبدیل کردن ایران به  مثل کشورهای منطقه، یعنی همان بلایی که سر لیبی، عراق، افغانستان، سوریه و... آوردند. 

وقتی دشمن ببیند یک ملت چنین پای کشورش ایستاده قطعاً امیدش برای ضربه زدن کم خواهد شد.

۱۹
ارديبهشت

سوال پرسیده شده از استاد طاهرزاده :


وظیفه طلبه ها نسبت به انتخابات چیست؟ وظیفه تبلیغی ندارند؟ آیا مانند محرم و رمضان نباید درس را تعطیل کرد و به تبلیغ پرداخت؟ در این امر بحث را کمی روشن کنید ممنون می شوم.پاسخ استاد :


خوب است در شرایطی که منجر به مشاجره نشود، ضعف‌های دولت از آن جهت که مردم متوجه شوند دولت نسبت به اهداف اصلی انقلاب اسلامی متعهد نیست؛ برای مردم روشن شود. مثل صحبت اخیر مقام معظم رهبری که موضوع سند ۲۰۳۰ سازمان ملل و یونسکو را مطرح کردند که به‌کلّی نسبت به ارزش‌های نظام اسلامی نه‌تنها بیگانه، بلکه در تضاد است.  سند 2030 صریحاً می‌گوید هر نوع تربیت دینی خلاف حقوق بشر است/طبق این سند در مدارس ما همجنس‌بازان می‌توانند کلاس آموزشی داشته باشند. موفق باشید. رجوع شود به سخنان حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست بررسی تربیت و آموزش لیبرالی یا اسلامی در سند 2030  که به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشکده حقوق و علوم‌سیاسی دانشگاه تهران در تالار شیخ انصاری این دانشکده در تاریخ 23 اسفند 95 برگزار شد، http://www.mashreghnews.ir/news/701627/%D8%B3%D9%86%D8%AF-2030-%D8%B5%D8%B1%DB%8C%D8%AD%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%DA%AF%D9%88%DB%8C%D8%AF-%D9%87%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%B9-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%81-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%D8%A8%D8%B4%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%B7%D8%A8%D9%82منبع : سایت لب المیزان


۱۸
ارديبهشت

روی سخنم در اینجا بیشتر با طلاب است و شاید بعضی از کسانی دیگر که دغدغه فرهنگی این ملت را دارند؛

                نمی دانم شما ها که دغدغه فرهنگی را دارید و یا حداقل نام آن را به دوش می‌کشید چه مقدار با صحیفه امام رحمة الله علیه انس دارید ....

    

          ولی این را می‌دانم که یک طلبه اگر در حال حاضر بخواهد برای این ملت و یا حتی برای اسلام کاری بکند بدونه انس و مطالعه و مباحثه دقیق صحیفه امام رحمة الله علیه هیچ کاری که نمی تواند بکند هیچ، گاها باعث ضرر هم می‌شود.


این را مقدمتا گفتم تا سراغ این جمله از امام رحمة الله علیه بروم که در صحیفه است و توجه من را شدیدا به خود جلب کرده، و لذا تصمیمم بر آن شد که برای طلاب عزیز این جمله را نقل کنم.

               به امید آن که دست بردارند از این سکولاری‌های خود و این واجب شرعی را، تبلیغ در انتخابات منظورم می‌باشد، مورد توجه قرار بدهند.


صحیفه امام / جلد 15 / صفحه‌ی 16 :

ما مکلفیم در امور سیاسى دخالت کنیم؛ مکلفیم شرعاً؛ 

همان طور که پیغمبر مى‌‏کرد؛ همان طور که حضرت امیر مى‏‌کرد. 

در این ایام، که اعلان مى‌کنند مسأله انتخاب رئیس جمهور [را]، آن اشخاصى که در حوزه‏ها هستند، باید دست از کارها بردارند و راه بیفتند توى شهرها و دهات و روستاها و آن جاهاى دور افتاده و کمک کنند. 

و اگر نکنند، فردا مسئول‏ اند پیش خدا و اگر مسامحه کنند، فردا مسئول‏اند پیش خدا. 

مردم را دعوت کنند به دخالت در امور، به انتخاب یک رئیس جمهور صحیح، کمک کنند

 اگر شما نکنید، آنهایى که بر ضد شما هستند، مى‌‏کنند این کار را؛ تبلیغ مى‏کنند آنجاها. 

شماها مبلغ اسلام هستید.

۱۵
ارديبهشت

(بسم الله الرحمن الرحیم)

 استاد پناهیان - فتنۀ جدید کلید خورد!